Клавіатури
Сьогодні клавіатура - це вже не артефакт "комп'ютерників". Сьогодні клавіатура - це вже щось особисте, в якомусь плані сокровенне. Ми часто виявляємо непідробне співчуття, коли чуємо, що у кого-то незручна клавіатура. Адже це несправедливо: працюєш, створюєш особливі проекти, документацію, пишеш блоги, а робочим інструментом є клавіатура з розхитаними клавішами і мишкою, яка теж недалеко пішла".
Як вибрати клавіатуру і надалі не пошкодувати про покупку, досить слідувати основним постулатам "щасливого покупця".
Що ж вибрати: дротову або бездротову клавіатуру?
Перше, що слід пам'ятати і беззаперечно прийняти, це те, що зручність і комфорт коштують грошей. Логічно, правда? Саме тому бездротові клавіатури, які володіють рівнем зручності вище, мають і цінової вага вище. Безумовно, переваги на боці бездротової клавіатури, однак нічого серйозного і сверхпоразительного. Бездротові клавіатури можуть бути як на батарейках, так і на акумуляторах. Останній варіант (з акумулятором) куди більш зручніше, оскільки заряд батарейок, як правило, часто закінчується в самий невідповідний момент.
Матеріал і форма клавіатури
У першу чергу потрібно вирішити для себе, для чого вам потрібна клавіатура і як часто ви будете нею користуватися. Обов'язково забезпечте собі комфортну зону для роботи або ігор і виберіть собі клавіатуру, оптимально ергономічну для постійної роботи з нею, навіть якщо будете працювати зовсім непостійне. Найбільш зручним варіантом (якщо вірити статистиці), є клавіатура з розділеними зонами для лівої і правої руки, а також із спеціальної прогумованої зоною для зап'ясть. З таким пристроєм працювати не просто зручно і швидко, а приємно. Проте не варто розглядати такий варіант, якщо вам часто доводиться виконувати друк в екстремальних умовах або якщо ви - володар улюбленої звички друкувати, пити одночасно напій і закушувати чіпсами.
Для рядових користувачів ПК, чия швидкість набору на клавіатурі далека від показників секретаря, існують клавіатури стандартної форми та комплектації. Для любителів компактних речей, а також володарів ноутбуків клавіатурні творці створили відповідний гаджет- клавіатуру для ноутбуків, простолюдді - "ноутбучну клавіатуру". Перш ніж купити клавіатуру для ноутбука переконайтеся, чи насправді вам буде зручно з нею працювати. Адже часто візуальний ефект не збігається з очікуванням. Проте варто зауважити, що категорія патріотичних користувачів ноутбуків і ультрабуків прийняла ультратонкі, компактні клавіатури з розпростертими обіймами.
Основні параметри при виборі клавіатури
- Уважно і з усією скрупульозністю, яку ви зможете в собі згенерувати, оцініть механізм клавіш клавіатури: мембранний, полумеханический і механічний (із кліком або без нього). Даний вибір прямо залежить від ваших звичок і грошових коштів, на які ви розраховуєте.
- У разі переваги механічній клавіатурі, визначитеся, чи потрібен вам клік (звуковий супровід), щоб відчувати натискання клавіші. Багатьом це, до речі, дуже імпонує.
- Такі параметри, як жорсткість і довжина ходу клавіш, мають особливу вагу в основному серед професійних користувачів ПК і комп'ютерних геймерів. Але і дилетантам також не варто цим нехтувати. Не варто піддаватися на зручність в роботі з дуже м'якими клавішами - ви поставите чимало зайвих знаків, перш ніж адаптуєтеся до такого "ніжному" приладу.
- Розкладка кирилиці: ЙЦУКЕН або ЯВЕРТЫ. Цей параметр включає в себе тільки власні уподобання і звички власника клавіатури, і тут ніяких каверз і цінових накруток.
- Наявність підставки під кисті рук - запорука зручності, і це доведено. Зверніть увагу на те, щоб така підставка була прогумованої, щоб ваші зап'ястя не ковзали і не отлипали з болем. В іншому випадку від такого бонусу вже краще просто відмовитися, а заодно і заощадите.
- Визначтеся, чи буде ваша клавіатура за сумісництвом служити вам usb-хабом, якщо вибір впав на провідну клавіатуру. Тобто незайвим буде визначитися з її інтерфейсом.
- Наличие дополнительных клавиш обуславливает на столько же дополнительное удобство, но опять-таки все очень индивидуально. Это могут быть мультимедийные, интернетовские и прочие клавиши, с помощью которых, к примеру, можно регулировать громкость, активировать спящий режим, останавливать и переключать музыкальные и видео-файлы, увеличивать изображение и так далее. Все быстро и удобно, а может и абсолютно бесполезно.
- Прочие параметры, среди которых: осязательные зацепки, раскраска клавиш, светодиодная подсветка - тут ваши капризы и фантазия, на каждое требование уже давно нашлись свои решения.
И напоследок....
Клавиатура - это не просто компьютерный гаджет. Для современного человека клавиатура приобрела статус личного, в котором отображаются привычки и характер обладателя. Даже затертые буквы на клавишах и наличие клика на клавиатуре проявляют особенность владельца. Не всегда удобно сесть за чужое место и начать печать на чужой клавиатуре, ведь что-то не так, слишком удобная или чересчур быстрая. Потому в первую очередь выбирайте клавиатуру в соответствии со своими предпочтениями и привычками , и только потом уместна дань модному ликбезу.